Rekomendacijos renkantis saulės modulius

Renkantis saulės modulius verta atkreipti dėmesį ir į gamintojų reitingus. Kuo patikimesnis saulės modulių gamintojas tuo didesnė kokybės garantija.

Gamintojai yra vertinami visame pasaulyje pripažinta pakopų sistema (Tiers). Tier 1 sąraše esantys gamintojai yra didžiausi ir finansiškai patikimiausi, turintys daugiausiai patirties saulės energetikos srityje.


Monokristaliniai ar polikristaliniai moduliai?


Monokristaliniai saulės moduliai yra pagaminti iš vieno kristalo silicio lydinio, kuris vėliau supjaustomas į plokšteles. Šie moduliai turi mažiau defektų, todėl yra efektyvesni, bet tuo pačiu ir brangesni.

Polikristaliniai moduliai pagaminti iš daugelio ištirpdytų silicio fragmentų. Kadangi vienoje celėje yra daug kristalų, jų sandūroje atsiranda daugiau defektų, taip pat pasikeičia jų vidinė struktūra. Dėl šios priežasties, polikristaliniai moduliai nėra tokie efektyvūs kaip monokristaliniai moduliai, tačiau turi privalumą – mažesnę kainą.


Galia ir efektyvumas


Ne visada saulės modulių efektyvumas reiškia galingesnę saulės elektrinę. Tam tikrais atvejais žemesnio efektyvumo moduliai gali sugeneruoti panašiai elektros kaip ir didesnio efektyvumo moduliai.

Aukščiausią efektyvumą turintys moduliai yra tinkamas pasirinkimas tiems, kas turi nedidelį naudingą stogo plotą ir tikslas yra išgauti kuo didesnį kiekį energijos. Tiems, kurie turi daugiau vietos ant stogo ir nori mažesnės kainos, gali rinktis žemesnio efektyvumo, pigesnius saulės modulius.


Gamintojo ir efektyvumo garantija


Svarbus aspektas renkantis saulės modulius yra garantinis laikotarpis.

Saulės elektrinė yra investicija, kuri atsiperka per 5-6 metus, o eksploatuojama 30-40 ar daugiau metų. Todėl svarbu įsitikinti, kad saulės moduliai turi ilgą garantinį laikotarpį.

Dažniausiai saulės moduliams taikoma 10-12 metų produkto garantiją. Tačiau yra gamintojų siūlančių ir ilgesnę – 20, 25, kartais 30 metų garantiją. Garantijos laikotarpis nurodo, kuriam laikotarpiui modulio gamintojas papildomai “apdraudžia” modulį nuo veikimo sutrikimų.

Efektyvumo garantija nurodo, koks saulės modulių efektyvumas garantuojamas po tam tikro laiko tarpo. Dažniausiai naudojamas 20-25 metų laikotarpis ir nurodoma, jog moduliai veiks bent 80% pirminio savo pajėgumo.Populiarūs produktai