HACKS

Šildymo ir vėsinimo technologijos ir sprendimai

(projekto angl. trumpinys HACKS - Heating and Cooling Knowhow and Solutions)

Projekto „Šildymo bei vėsinimo technologijos ir sprendimai“ tikslas yra paspartinti pažangius pokyčius šildymo ir vėsinimo įrenginių rinkoje ir pagerinti Europos gyventojų komfortą bei sveikatą.

Visoje ES beveik pusėje pastatų šildymui naudojami individualūs katilai, kurie buvo įrengti iki 1992 m. ir kurių energinis efektyvumas siekia vos 60% ar mažiau. Sparčiai keičiant tokius įrenginius moderniais, šiuolaikiniais, galima sutaupyti labai daug energijos.

Siekdami šio tikslo, 17 projekto partnerių iš 15 šalių dirba kartu, pasinaudodami pagal ES programą „Horizontas 2020“ (https://ec.europa.eu/programmes/horizon2020/) skirta finansine parama.

https://youtu.be/akqRSWfP30wClimate-smart solutions to heating and cooling in Europe

Published and produced by: WWF, Zürich (June 2020)

Kaip pateikti produktus Topten

Išanalizavę šildymo ir vėsinimo įrangos rinkos dalyvius, dabartinę rinkos politiką ir dažniausiai naudojamus įrenginius ir produktus kiekvienoje šalyje, nuo 2020 m. balandžio mėn. projekto partneriai organizuos eilę šiai rinkai skirtų renginių, siekiant išsamiau ir plačiau informuoti rinkos dalyvius apie šiuolaikinius, efektyvius šildymo ir vėsinimo įrenginius bei technologijas ir jų teikiamą ekonominę ir aplinkosauginę naudą. Konkrečiai:

• Paskatins namų ūkius, kuriuose įrengti seni ir neefektyvūs įrenginiai - katilai, vandens šildytuvai, oro kondicionieriai, viryklės ir kt., pakeisti juos nauja, labai efektyvia įranga.

• Kiekvienoje šalyje partneriai sukurs šiems tikslams skirtas internetines platformas, kad padėtų vartotojams įsigyti efektyvią šildymo ir vėsinimo įrangą. Bus pasiūlyti instrumentai ir priemonės įvertinti namų ūkių poreikius, suteikti tam reikalingą informaciją; pateikti efektyviausios įrangos sąrašai su techninėmis specifikacijomis; taip pat nuorodos į efektyviausios įrangos tiekėjus ir patarimai kaip įsirengti ir prižiūrėti tokią įrangą.

• Tiems namų ūkiams, kuriems reikia pagerinti vidaus komfortą (temperatūrą, oro drėgmę), kurie negali ar nenori investuoti į naują šildymo ar vėsinimo įrangą, bus pasiūlyti paprasti, nedaug kainuojantys sprendimai. Tokios priemonės kaip termostatai, saulės ekranai, taupūs vandens maišytuvai, dušo galvutės leidžia ne tik pagerinti patalpų komfortą tiek žiemą, tiek vasarą, bet ir sumažinti vartotojų sąskaitas už energiją.

Be namų ūkių, projekte bus įgyvendintos priemonės, orientuotos ir į kitus, vartotojų sprendimus įtakojančius šildymo ir vėsinimo įrenginių rinkos dalyvius, užmezgant su jais strateginę partnerystę ir palengvinant vartotojams energiškai efektyvios įrangos įsigijimą. Svarbus dėmesys bus skirtas ne tik įrangos montuotojams, bet ir mažmenininkams bei vartotojų organizacijoms, kaip esančioms arčiausiai vartotojų bei žinančioms kaip motyvuoti vartotojus, kad jie galėtų laiku pereiti nuo pasenusios prie energetiškai efektyvios įrangos.

Šildymo bei vėsinimo įrangos gamintojai bei pardavėjai, kurių prekės bei gaminiai atitinka nustatytus kriterijus ir reikalavimus, turi galimybę pakelti savo vertę bei išsiskirti iš kitų. Gamintojai bei pardavėjai gali siūlyti savo gaminius bei prekes įvertinimui, jei jie yra įsitikinę, jog jų prekės energijos efektyvumo parametrais galėtų lenkti kitus produktus.

Vartotojai gali apskaičiuoti savo vieno šeimos namo suvartojimą naudodami HACKS skaičiuoklę (pritaikyta kiekvienai šaliai) ir pateikiamos veiksmingos alternatyvos.

Šis puslapis periodiškai atnaujinamas. Projekto platforma www.ecotopten.lt/hacks yra sukurta ir vystoma nuo 2020 m. balandžio. Prašome ja naudotis. Per šią platformą galite kreiptis į mus su jums iškilusiais klausimais, norėdami pasikonsultuoti ar gauti patarimų ar rekomendacijų arba rašykite el. paštu [email protected]

Projekto produktų sąrašas:

Kondicionieriai
Cirkuliaciniai siurbliai
Elektriniai vandens šildytuvai
Kombinuoti vandens šildytuvai
Šilumos siurbliai
Kieto kuro katilai
Kieto kuro krosnelės
Ventiliatoriai


Svarbu:

Šis projektas finansuotas iš Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ pagal dotacijos sutartį Nr. 845231.
Tiesioginė ir vienintelė atsakomybė už šį turinį tenka autoriams. Tai nebūtinai atspindi Europos Sąjungos nuomonę. Nei EASME, nei Europos Komisija nėra atsakingos už projekte pateiktos informacijos naudojimą.